Starostlivosť o TVOJ LES

 1. Nájdi mu SPRÁVNE MIESTO

Nie na priamom slnku (určite nie parapet, nie v prievane, ďalej od radiátorov ). Ideálne 1,5-3m od okna. Paprade, brečtany, sukulenty potrebujú menej svetla. Tropické rastliny a bonsaie viac svetla (ak sa ťahá hore, stráca listy, potrebuje viac svetla).

2. VODA

Používaj len destilovanú, filtrovanú vodu. TVOJ LES, je na začiatku už podliaty. Prvé dni nepotrebuje dopĺňať vodu. Po cca 3 dňoch skontroluj zeminu a rastlinky a podľa potreby polej malým pohárikom, ku korienkom. TVOJ LES stačí 1x týždenne poliať (uzavreté rastlinné terárium časom aj menej), nie veľa. Každý pohár má vytvorenú drenáž aby sa predišlo preliatiu. Prepracované podložie s aktívnym uhlím ho chráni proti plesniam. Mach občas pokrop vodou, no nelej vodu priamo naňho. Mach slúži aj ako kontrolka vlhkosti v pohári. Ak mení farbu, žltne treba doplniť vodu.

3. Vetranie, otváranie, zatváranie

Uzavretím pohára voda začína v pohári cirkulovať a v pohári sa vytvorí miniekosystém. Rastlinky dostávajú potrebnú vlhkosť. Spočiatku treba častejšie vetrať, kým sa aklimatizuje. Treba sledovať a kontrolovať rastlinky a rosenie prípadne mach. Raz za týždeň otvor pohár na pár hodín.

4. Strihanie rastlín

Keďže to je naozaj malý les v pohári, aj tieto rastlinky rastú, menia sa. Častejším polievaním dostávajú viac minerálov a rastú rýchlejšie. Podľa seba môžeš jednotlivé rastlinky zostrihať a po ostrihaní doplň vodu.